Renk Temalı Ev Dekorasyonları: Altın

Renk Temalı Ev Dekorasyonları: Altın

0_Gold_1

Altın rengi, sarının ağırlıklı olduğu ve içinde beyaz, kırmızı ve turuncu renkleri bulunduran metalik bir renk. Bu renkle uyumu yakalayabilmek için sarının hangi renklerle iyi beraberlikler oluşturduğuna dikkat etmek bir başlangıç noktası. Altın rengi, pırıltısı ve barındırdığı sarı ve hafifi kırmızı tonları ile canlandırıcı bir renk. Mekanlarda lüks duygusu uyandırmak için doğru bir tercih. Altın rengi de içinde barındırdığı tonlara göre farklılık gösteriyor. İçinde kırmızılık olan altınlar daha canlandırıcı olmakla beraber fazla ve koyu kahverengi ile yoğun kullanımda boğucu bir etki yaratabiliyorlar. Beyaz, krem, bej ve açık mavi ile altın tonlarının kullanımı etkileyici mekanlar ortaya çıkıyor.

3_gold_3

Yukarıda solda “Kartell bourgie” lamba. Bu masa lambasının altın, gümüş gibi parlak metalik tonlarından başka renkleri de var. Tasarımcısı İtalyan Ferruccio Laviani.

2_gold_2

Benim kişisel tercihim altın rengin daha açık tonlarının yani içinde kırmızı barındırmayanlarının beyaz ile kullanımı. Hem mekanlar ferah oluyor hem de pırıltı daha öne çıkıyor.

1_gold_1

6_gold_6

Üst sağdaki muhteşem koltuk Jamie Herzlinger tasarımı. Klasiğin yeni bir yorumu olan bu oturma elemanı son derece kibar.

664468e9892d romantic-bedroom

altına dondur

Sıcacık ve lüks bir yatak odası istiyorum diyenler için altın rengi iyi bir seçim olabilir.

5_gold_5

Bu yazıyı sevdiyseniz şunlara da bakabilirsiniz:

02_gold_5  dolcegabbanagold[6]  gjkgjk[5]

If you liked this post you might want to take a look at those photo links above