Renk Temalı Ev Dekorasyonları: Kırmızılı Mekanlar

Renk Temalı Ev Dekorasyonları: Kırmızılı Mekânlar

0_kirmizi_0

Kırmızı renk her insanda duygu yoğunluklarının yaşanmasına neden olur. Bu nedenle aşkın rengi kırmızıdır. Kırmızı, heyecanlandıran, hareketlendiren bir psikolojik etkiye sahiptir ve renk paletindeki en sıcak renktir. Kırmızı kan basıncını, kalp atışını, terlemeyi arttırır. İnsana heyecanın yanında güven veren, hatta korku ve kaygılardan uzaklaştıran bir etki yaratır.

Kırmızıyı fazlaca kullanmak, mekanları boğucu hale getirir. “Bu oda bana basıyor” gibi değerlendirmeler fazla kırmızılı ve koyu tonlardaki mekanlarda insanların verdikleri tepkilerden biridir. Bu nedenle bu yazıda kırmızı renk kullanımı üzerine oluşturulmuş renk paletlerindeki dekorasyonlardan örnekler vereceğiz. Kırmızı renk, mavi, yeşil, sarı gibi renklerle de kullanılır pekala ama bu yazıda kırmızının tonları, toprak renkleri ve doğal tonların yanında siyah-beyaz birliktelikleriyle gösterilmiştir.

Red is the one color that evokes extreme emotions in almost everyone. That is why the color of love is red. Red increases enthusiasm, stimulates energy and can increase the blood pressure, respiration, heartbeat, and pulse rate. The color also encourages action and confidence and provides a sense of protection from fears and anxiety.

Using red to much will cause too much of these feelings we have mentioned above, so mixing the color with other colors is necessary for more cozy areas. In this article we would like to show you some palettes based on red. The color red can also be used with blues, greens and yellows but in this post we would like to show you red palettes including: red tones, natural colors and earth tones with black and white.

Altta kırmızı, mercan tonları, bej ve kahverengilerle beraber.

0_kirmizi palet_1

0_kirmizi_3

0_kirmizi_paletli_2

Burada kırmızı, beyaz ve koyu kahverengi ağırlığı var.

0_kirmizi_paletli_3

Siyah-beyaz ve kırmızı birlikteliği

0_kirmizi_paletsiz

0_kirmizi_siyah beyaz